Kredyt we frankach – wcześniejsza spłata a szanse na odzyskanie pieniędzy

Minuta czytania

Czy spłacony kredyt we frankach to koniec problemów? Niestety nie. Frankowicze, którzy spłacili już swoje kredyty, mogą nadal dochodzić swoich praw w sądzie.

Jakie są możliwości?

Frankowicze, którzy spłacili swoje kredyty, mają kilka możliwości dochodzenia swoich praw:

  • Unieważnienie umowy kredytowej. Jest to najskuteczniejsza metoda odzyskania pieniędzy, jednak jest też najtrudniejsza. Aby unieważnić umowę kredytową, należy wykazać, że umowa jest nieważna z mocy prawa. Może to być spowodowane nieprawidłowościami w umowie, brakiem przejrzystości, wprowadzeniem konsumenta w błąd lub stosowaniem klauzul abuzywnych.
  • Wyrok w trybie uproszczonym. Jest to prostsza metoda dochodzenia swoich praw, jednak nie jest tak skuteczna jak unieważnienie umowy kredytowej. W trybie uproszczonym sąd może stwierdzić, że umowa kredytowa jest nieważna, jednak nie może zasądzić zwrotu pieniędzy.
  • Zwrot pieniędzy. Jeśli sąd stwierdzi, że umowa kredytowa jest nieważna, konsument może żądać zwrotu pieniędzy, które wpłacił na poczet kredytu. W niektórych przypadkach konsument może również żądać odsetek za nieterminowe zwrot pieniędzy.

Jakie są szanse na wygraną?

Szanse na wygraną w sądzie zależą od wielu czynników, w tym od indywidualnej sytuacji frankowicza, rodzaju umowy kredytowej, a także od orzecznictwa sądów w podobnych sprawach.

Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną?

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej specjalizującej się w sprawach frankowych. Kancelaria będzie w stanie przeanalizować Twoją sytuację i przedstawić Ci najlepsze opcje prawne.

Nie czekaj!

Jeśli spłaciłeś kredyt we frankach, nie czekaj z podjęciem działań. Im szybciej zaczniesz działać, tym większe masz szanse na odzyskanie pieniędzy.

5/5 - (1)

Finews

Mamy wieloletnie doświadczenie w śledzeniu i wspieraniu spraw kredytobiorców. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych informacji i pomocy dla tych, którzy walczą o swoje prawa z bankami w sądzie. Dołączcie do naszej społeczności i razem budujmy świadomość swoich praw.

Najnowsze artykuły